Military Technology nr 8/2013 – “Klejnoty w polskiej koronie”

“We współczesnym świecie każdy rodzaj Sił Zbrojnych używa współczesnej optoelektroniki. Na tym polu Etronika zaprojektowała i wyprodukowała urządzenia oparte o optykę w zakresie podczerwieni oraz promieniowanie laserowe, takie jak: urządzenia obserwacyjno-celownicze, dalmierze laserowe i kamery termowizyjne.
Specjalizujemy się w konstrukcji urządzeń termowizyjnych. Oferowane produkty są rezultatem wielu lat ciężkiej pracy i doświadczenia opartego na własnych badaniach i wdrożeniach.

Etronika, z polskim prywatnym kapitałem, jest średniej wielkości firmą z nowoczesnymi działami badań, produkcji i rozwoju. Głównym celem firmy jest jak najszybsza odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na sprzęt optoelektroniczny potrzebny w misjach stabilizacyjnych lub do obrony ojczyzny. Produkowane urządzenia, wyposażone w najnowocześniejsze dostępne technologie, są gotowe do seryjnej produkcji.

Niektóre rezultaty naszej innowacyjnej pracy, takie jak głowice optoelektroniczne (do celów obserwacyjnych lub obserwacyjno-celowniczych) dopasowane pod indywidualne wymagania Klienta, zostały już użyte jako standardowe wyposażenie pojazdów zbrojnych używanych przez Polskie Siły Zbrojne. Aktualnie nasze działy badań i rozwoju pracują nad nowymi zintegrowanymi głowicami, które mogą być używane jako urządzenia celownicze albo rozpoznania, z przeznaczeniem do montażu na wozach bojowych.

Istotną częścią w ofercie zawansowanych technologicznie urządzeń Etroniki są kamery termowizyjne zaprojektowane jako wyposażenie żołnierza. Po pomyślnym wyprodukowaniu rodziny celowników termowizyjnych (ACRAB, VIKI-1, TAD-7 oraz UCT) i przeprowadzeniu testów, potencjalni klienci przekazali nam swoje uwagi, co pozwoliło na ulepszenie istniejących konstrukcji.

Urządzeniem, z która nasi konstruktorzy są szczególnie dumni, jest ulepszony UCT-1. Ten uniwersalny celownik termowizyjny może pracować w dwóch trybach: jako nakładka termowizyjna przed dowolnym celownikiem dziennym albo jako niezależny celownik. Wybór trybu pracy dokonywany jest przez użytkownika. Małe wymiary, ergonomiczna konstrukcja, intuicyjna obsługa, wysoka jakość i bardzo dobre techniczne i taktyczne parametry dostępne są w atrakcyjnej cenie.” (tłumaczenie własne)


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/etronika/domains/etronika.pl/public_html/wp-content/plugins/post-timeline/includes/frontend/app.php on line 584