Military Technology nr specjalny 2012 – “Wyposażamy Żołnierza Przyszłości – lekkie technologie radaru, sonaru i detekcji”

“Etronika, producent celowników termowizyjnych (ACRAB i VIKI) oraz kamer termowizyjnych (np. ważąca 1,9kg KTD-60 Kumak z dzienną kamerą CCD) stworzyła najmniejszą kamerę w Polsce, bazującą na technologii niechłodzonej matrycy bolometrycznej. Kamera, nazwana KTL-30, pozwala na dzienno-nocną obserwację w zróżnicowanych warunkach klimatycznych i bojowych (-30°C – +50°C), włączając w to zamglenie, zadymienie, pył i inne trudności.

Kamera oparta jest na niechłodzonym detektorze produkcji francuskiej o rozdzielczości 640×480, pozwalając na detekcję obiektów w długościach fal 8-12µm. Optyka (wykonana z germanu) została całkowicie opracowana i wykonana w Polsce. Kamera zamknięta jest w obudowie wykonanej z magnezu (40x40x70mm) i waży mniej niż 100 gramów.

Sprzęt ten może być także użyty jako wyposażenie wysoce zminiaturyzowanych BSLów.” (tłumaczenie własne)


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/etronika/domains/etronika.pl/public_html/wp-content/plugins/post-timeline/includes/frontend/app.php on line 584