Ministerstwo Obrony Francji – Artykuł o MSPO 2014

“Etronika to firma specjalizująca się w projektowaniu oraz wytwarzaniu optoelektronicznych systemów montowanych na broni lub na pojazdach opancerzonych takich jak T-72 albo BMP-2.

Na targach MSPO 2014 firma zaprezentowała nową rodzinę celowników termowizyjnych UCT-1: UCT-1S, M i L, które różnicuje waga oraz powiększenie optyczne.

Celownik termalny UCT-1S posiada stałe powiększenie optyczne x1,2 z możliwością cyfrowego przybliżenia x2 oraz x4. Pole widzenia wynosi 17° (w odróżnieniu od UCT-1L, którego pole widzenia wynosi 6,2° przy powiększeniu optycznym x3,4). UCT-1S działa w zakresie spektralnym 8-12µm.

Celownik jest zasilany czterema ogniwami AA, pozwalającymi na pracę przez ok. 8 godzin. Wszystkie celowniki z rodziny UCT-1 posiadają wyjście wideo w standardzie PAL, pozwalając na bezpośrednie podłączenie do monitora. Wszystkie też łatwo zamontować na broni przy użyciu szyny Picatinny, ale możliwe jest także użycie adapterów do innych rodzajów broni, np. RPG-7.” (tłumaczenie własne)


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/etronika/domains/etronika.pl/public_html/wp-content/plugins/post-timeline/includes/frontend/app.php on line 584