Nowa Technika Wojskowa nr 04/2015 – “Celowniki do Pioruna”

“Realizacja, rozpoczętej w listopadzie 2010 r. pracy rozwojowej „Modernizacja przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego Grom, kryptonim Piorun”, powoli zbliża się do finału. (…) Biorąc za podstawę, opracowane w CRW Telesystem-Mesko wymagania dla celowników, ich wykonanie zlecono firmom specjalizującym się w opracowaniu i produkcji wojskowych urządzeń optycznych i optoelektronicznych – Etronika Sp. z o.o. i PCO S.A.
W ramach tej współpracy powstał, specjalnie skonstruowany dla Pioruna, dzienny celownik optyczny GR-D. Jest to luneta o kącie widzenia co najmniej 30° i powiększeniu ok. 1,5x, której zadaniem jest nie tylko wspomożenie wzroku operatora w procesie poszukiwania i identyfikacji celu, a także wycelowania zestawu w dzień, w dobrych warunkach pogodowych, ale także – dzięki cyfrowej komunikacji z mechanizmem startowym – wyświetlanie w jego polu widzenia parametrów pracy mechanizmu startowego i głowicy pocisku, takich jak: informacja o śledzeniu celu, tryb pracy zestawu, informacja o wyborze rodzaju celu, trybie pracy zapalnika zbliżeniowego, czy też informacja o autoryzacji zestawu/pocisku itp.”


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/etronika/domains/etronika.pl/public_html/wp-content/plugins/post-timeline/includes/frontend/app.php on line 584