Raport-WTO MSPO 4/2018 – „Nowości Etroniki”

Etronika prezentuje w Kielcach kilka nowości, w tym celownik MCT-1, a także głowicę optoelektroniczną dalekiego zasięgu GOSK.(…)
Na bazie UCT-1 powstał najnowszy celownik, sygnowany oznaczeniem MCT-1. To skrót od myśliwski celownik termalny. Obecne regulacje prawne zezwalają bowiem na posługiwanie się bronią wyposażoną w noktowizję lub termowizję.
Myśliwski celownik termalny jest uproszczoną wersją wojskowego. Korzysta ze zmiennych siatek typu 4 A lub Mil-dot bez uwzględniania funkcji balistycznych. Możliwe jest uzyskiwania różnych typów (i kolorów) obrazu, służy do tego górne pokrętło regulacyjne. Montaż jest przystosowany do szyny uniwersalnej Weaver/Picatinny 21-22 mm. Celownik da się osadzić praktycznie na każdej broni kulowej. Pole widzenia MCT-1 wynosi 10,7°, powiększenie 2×.(…)
Bardzo interesującym produktem Etroniki jest głowica optoelektroniczna dalekiego zasięgu GOSK. Jest ona wyposażona w dalmierz laserowy o zasięgu skutecznym 20 km oraz kamerę termowizyjną, pracującą w paśmie MwiR i opartą na detektorach wysokiej rozdzielczości (1024×768 pikseli, z wielkością piksela 10 µm).(…)”

Źródło: Raport-WTO MSPO 4/2018

etronika_prasa_092018_raport_mspo