MSPO 2014 – 1-4 September, 2014

[draft] ETRONIKA at 22nd International Defence Industry Exhibition MSPO 2014 in Kielce, Poland.

[todo: translate]

W dniach 1-4 września 2015 roku ETRONIKA uczestniczyła w XXII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Nasze stoisko ekspozycyjne znajdowało się na głównej hali E, gdzie prezentowali swoje wyroby przede wszystkim zagraniczni wystawcy i polskie przedsiębiorstwa handlu zagranicznego, działające w sektorze obrotu sprzętem wojskowym. Tegoroczne targi branży obronnej były rekordowe. Powierzchnia wystawy, liczba zwiedzających, a także liczba wydarzeń towarzyszących przewyższały poprzednie edycje.

Nowością prezentowaną na targach była rodzina celowników termowizyjnych do broni strzeleckiej UCT-1. W zależności od zastosowanego obiektywu poszczególne urządzenia różnią się powiększeniem oraz zasięgami obserwacji. Wersja UCT-1S jest przeznaczona do obserwacji na krótkich dystansach, wersja UCT-1M na średnich, a wersja UCT-1L do obserwacji na dalszych odległościach. Ofertę celowników termowizyjnych uzupełniały nasadki termowizyjne UCT-1 AM, których podstawowym przeznaczeniem jest współpraca z celownikiem dziennym.

Jak co roku, niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się podgląd z kamery termowizyjnej o wysokiej rozdzielczości 1024×768 pikseli – KTX. Uzupełnieniem oferty kamer termowizyjnych była prezentowana minikamera KTL-30 Szczygieł oraz monokular termowizyjny T-EYE. Uczestnicy targów mogli również obserwować obraz z kamer głowicy dzienno-termowizyjnej KTD-60 Kumak.

Na ekspozycji nie zabrakło oczywiście stałej oferty remontów modyfikacyjnych celowników i peryskopów do wozów bojowych BWP-1/2, T-55, T-72 oraz  celowników noktowizyjnych: NSP3-R, NSPU-R i PPN3-R, wyposażonych w najnowszej generacji wzmacniacze obrazu.


Artur Laskowski