Etronika Sp. z o.o. powstała w 2002 roku w wyniku realizacji planu połączenia i rozszerzenia działalności firm: optycznej OPTONIKA plus i elektronicznej ETRONIC. Etronika jest zakładem prowadzącym prace badawczo-rozwojowe samodzielnie i we współpracy z innymi podmiotami gospodarczymi i ośrodkami naukowo-badawczymi. Firma specjalizuje się w konstrukcji przyrządów optycznych, optoelektronicznych i elektronicznych.

Etronika opracowała i wykonała szereg urządzeń związanych  z optyką klasyczną, podczerwieni i promieniowania laserowego:

  • celowniki dzienne i noktowizyjne,
  • modernizacje noktowizorów (pasywacje),
  • przyrządy obserwacyjno-celownicze,
  • dalmierze laserowe,
  • kamery termowizyjne z przeznaczeniem do systemów kierowania ogniem oraz przemysłu i ratownictwa.

Droga od pomysłu do wyrobu skróciła się znacznie, a zakład po wykonaniu i przebadaniu pierwszego egzemplarza jest gotów do seryjnej produkcji. Posiadane zaplecze do badań mechaniczno – klimatycznych umożliwia dokonywanie odbiorów wyrobów gotowych pod nadzorem przyszłego użytkownika oraz stałe monitorowanie jakości naszej pracy.

Funkcjonujący w naszej firmie system zarządzania wg AQAP 2110:2016 oraz ISO 9001:2015 został potwierdzony certyfikatami w zakresie Projektowanie, produkcja i obrót wyrobami i technologią o przeznaczeniu cywilnym, wojskowym lub policyjnym w zakresie urządzeń optycznych, optoelektronicznych i elektronicznych:

 

Certyfikat ISO 9001:2015

Certyfikat PN-EN ISO 9001:2015

 

Certyfikat AQAP 2110:2016

Certyfikat AQAP 2110:2016