Pro Defense 2017 – 1-4 czerwca 2017 r.

W dniach 1-4 czerwca 2017 r. firma ETRONIKA wzięła udział w drugiej edycji targów Pro Defense, które miały miejsce na terenie kompleksu wystawienniczego Expo Mazury w Ostródzie.

Targi Pro Defense są krokiem na drodze budowy Wojsk Obrony Terytorialnej. Tutaj wspólnie spotyka się wojsko, patriotyczna młodzież z klas profilowanych, ale także firmy produkujące sprzęt i uzbrojenie. W tym roku można odwiedzić liczne stoiska wystawowe, na których zaprezentowane są najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne. Idea ostródzkich targów to jednak coś więcej niż tylko wystawy. To przede wszystkim forum do rozmów i dyskusji na temat bezpieczeństwa, dlatego uczestniczą w nim przedstawiciele różnych środowisk proobronnych – powiedział podczas otwarcia targów Minister Antoni Macierewicz.

Zaprezentowaliśmy m.in. celowniki termowizyjne z rodziny UCT-1, lornetkę termowizyjną LTD-1, miniaturowe kamery termowizyjne, zestaw kamer dzienno-termowizyjnych KOT-1 oraz zmodernizowane celowniki noktowizyjne.

Targom towarzyszyły wydarzenia dodatkowe, wśród których głównym był Międzynarodowy Kongres Organizacji Proobronnych, działających zarówno na terenie Polski, jak i w państwach NATO.

Wystawa Pro Defense została objęte honorowym patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministra Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Gustawa Marka Brzezina. Targi dedykowane są m.in. Wojskom Obrony Terytorialnej.


Artur Laskowski