I3TO Conference – 11-12 January, 2017

[draft] ETRONIKA at Using innovative technologies to increase operational capabilities to conduct actions in mountain area conference in Jasionka near Rzeszow, Poland.

[todo: translate]

W dniach 11-12 stycznia 2017 r. w Jasionce koło Rzeszowa, ETRONIKA wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowej Wykorzystanie innowacyjnych technologii dla zwiększenia zdolności operacyjnych do prowadzenia działań w terenie górzystym. Spotkanie zorganizowane było przez Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych – I3TO – oraz 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich – 21 BSP. Konferencja odbyła się po raz pierwszy, jako bezpośrednie spotkanie żołnierzy z 21 BSP z przedstawicielami wojskowych instytucji naukowych i przemysłu obronnego, zorganizowane pod patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Pana Bartosza Kownackiego.

W trakcie trwania konferencji była okazja do zapoznania się z wybranymi produktami ETRONIKI, takimi jak obserwacyjna głowica optoelektroniczna wraz z monitorem oraz pulpitem operatora KOT-1, rodziną celowników termowizyjnych UCT-1 wraz z lornetką termowizyjną LTD Tukan oraz celownikami noktowizyjnymi NSP-3R oraz PPN-3R.

Szerzej o samej konferencji można przeczytać na stronie Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych.


Artur Laskowski