Targi MSPO 2020 — 8–10.09.2020 r.

Tegoroczna, dwudziesta ósma edycja kieleckich targów MSPO odbyła się w cieniu pandemii. Z tego powodu targi zostały skrócone o jeden dzień, a liczba tak wystawców, jak i zwiedzających, była znacznie niższa niż w latach ubiegłych. Niemniej jednak, jak co roku, nie mogło nas zabraknąć.

Z nowości można było obejrzeć naszą nową optoelektroniczną głowicę obserwacyjną KTD-60.3 Argos. To urządzenie posiadające trzy zespoły kamer (światła dziennego i termowizyjnej), o łącznym kącie pola widzenia aż 180° w poziomie. Z każdej kamery wyprowadzony jest osobny sygnał wideo, co umożliwia dalszą obróbkę na wielu obrazach jednocześnie. Zaprezentowaliśmy również specjalny monitor do głowicy KTD-60 Kumak. Jest to urządzenie, umożliwiające w łatwy sposób jednoczesne wyświetlanie obrazów z obu kamer głowicy, jak również sterowanie jej podstawowymi funkcjami. Kolejną nowością była modyfikacja znanego celownika moździerzowego MPM-44/04, który został wyposażony w dodatkowy bęben, umożliwiający na szybkie ustalenie odpowiedniego kąta uniesienia lufy dla danego ładunku przy określonej odległości do celu, oraz Naos-1, specjalny kątomierz do granatników z pociskami dalekozasięgowymi.

Poza nowościami można było obejrzeć takie produkty, jak: zintegrowane głowice optoelektroniczne ZIG-T-1M i ZIG-T-2, przeznaczone do obserwacji i celowania; optoelektroniczną głowicę obserwacyjno-celowniczą KDT-N1 wraz z dedykowanym monitorem, manipulatorem i pulpitem sterującym granatami dymnymi, przeznaczoną do montażu na zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia lekkich pojazdów opancerzonych; głowice obserwacji dookólnej KOT-1 i Gi-2, moduły i kamery termowizyjne KTL i KTX, monokulary termowizyjne TEYE-2, jak również szeroki wybór celowników termowizyjnych, zarówno tych przeznaczonych dla wojska i służb mundurowych: UCT-1, jak i dla myśliwych: MCT-1.

Chcielibyśmy podziękować naszym Gościom, którzy pomimo nietypowych warunków, zdecydowali się na odwiedzenie naszego stoiska. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja odbędzie się w bardziej sprzyjających okolicznościach. Do zobaczenia za rok!


Artur Laskowski